Jiří Fejtek

* 13.1.1956  Kladno
Kladno

baskytary, elektrický kontrabas, zpěv


Kdo chce pochopit hudbu, nepotřebuje ani tak sluch, jako srdce...


Co má napsat do svého profilu člověk, který o sobě nerad mluví, natožpak píše? Co má napsat o svojí hudební minulosti, když jí považuje za minulou, neopakovatelnou a nepodléhá náladám sentimentu a nostalgie?!
Samozřejmě, že i já chápu věrné a upřímné fanoušky, kteří si oblíbili naše písničky a snad i nás samotné - chápu, že takoví touží, dozvědět se o nás víc, než zazní na pódiích.
Pevně věřím, že mi právě ti a především takoví, co mě už aspoň trochu znají odpustí stručnost a já budu moci veškerou koncentraci a úsilí věnovat tomu, co považuji za nejdůležitější - do muziky samotné!

Hudba mě provázela od ranného věku, kdy jsem zpíval v dětském pěveckém sboru. Později jsem navštěvoval soukromé hodiny na kontrabas, což zřejmě rozhodlo o tom, že basový klíč bude mým hudebním erbem.
Od mládí jsem nepohrdal žádným druhem hudby a kromě kytary, kontrabasu a baskytary jsem krátce působil i v dechovce, kde jsem hrál na velký buben.
Prošel jsem spoustou kapel, všech možných žánrů - bigbítem, tanečními orchestry, swingem, jazzrockem, trampskou hudbou, folkem, country i tvrdým rockem. Jmenovat všechny skupiny by nemělo význam, protože ne ve všech jsem byl kmenovým členem, v mnohých jsem pouze zaskakoval, i když často dlouhodobě.
V začátcích mojí hudební kariéry jsem hrál především v Kladně, zejména v jeho části Švermov, kde jsem se narodil a později i v pražských kapelách a nezřídka i na zájezdech mimo hranice republiky.
Znalost hudební teorie a not mně umožnila přijmout i ojedinělé záskoky s kapelami, či jednotlivci zvučných jmen, s nimiž jsem nahlédl pod pokličku profesionálního vystupování a chování.

V současné době zaskakuji v několika kladenských skupinách, především již dlouhodobě s výbornými Four Promile, v Praze v rockových klubech, ale společnou notu jsem našel tady, u Gladly S.W. Tvorba Pepíka a Milana se mi líbí svou prostou čistotou, lehkostí a s potěšením sleduji i příznivé přijímání našich písniček stále širším okruhem posluchačů a fanoušků.


Milan - Honza - Pepík

 

 

 

 

home zpět pošta nahoru

© 2010 GLADLY S.W. All rights reserved,  Graphics Design - Milan Procházka, Webmaster - Petr Braun